Nadciśnienie tętnicze jest uważane za cichy zabójca i jest jedną z głównych przyczyn chorób sercowo-naczyniowych, aw konsekwencji jednym z czynników śmiertelności w świecie zachodnim. W tym artykule widzimy, jakie są objawy nadciśnienia, przyczyny, elementy, które pomagają zwiększyć ryzyko nadciśnienia oraz naturalne środki na przywrócenie wartości do normy.

Objawy nadciśnienia tętniczego

Objawy nadciśnienia tętniczegoKiedy mówimy o ciśnieniu krwi, mamy na myśli intensywność siły, z jaką krew, zaczynając od serca, dociera do całego ciała przez naczynia krwionośne. Pomiar ciśnienia jest zwykle wykonywany na zewnątrz za pomocą sfigmomanometru rtęciowego lub innych urządzeń elektronicznych na rękę, nadgarstek lub palec, które również zapewniają ocenę tętna.

Główne wskazanie nadciśnienia wiąże się z pomiarem, uśrednianiem zarejestrowanych wartości 2 razy z rzędu i w różnych okolicznościach (zawsze w spoczynku) w ciągu dnia.

Bez pomiaru objawy nadciśnienia nie są łatwe do rozpoznania. Pomimo poważnych komplikacji, które mogą wystąpić, w rzeczywistości bardzo często ta patologia występuje bez specjalnego Ostrzeżenia. Jest to uważane za chorobę w przebraniu, a więc imię cichego zabójcy. U niektórych pacjentów, bardzo rzadko i tylko w przypadku kryzysu nadciśnieniowego, może objawiać się bólami głowy, zwykle wczesnym rankiem i zlokalizowanymi w okolicy szyi. Inne objawy związane z wysokim ciśnieniem krwi mogą obejmować zawroty głowy, zaburzenia zdolności wzrokowej, kołatanie serca, zmęczenie, nudności, wymioty i krew z nosa.

Możliwe przyczyny nadciśnienia

Możliwe przyczyny nadciśnieniaNadciśnienie wyróżnia się na dwa typy z bardzo różnych powodów: nadciśnienie zasadnicze i nadciśnienie wtórne.

Wśród dorosłych i starszych populacji pierwotne lub znaczące nadciśnienie tętnicze jest najczęstszą postacią nadciśnienia tętniczego, stanowiącą ponad 90% przypadków. Przyczyny pierwotnego nadciśnienia nie są związane z jedną patologią, ale dotyczą kilku elementów. Z tego powodu nie można z całą pewnością ustalić przyczyny uruchomienia. Dlatego jest to kombinacja czynników, nawet bardzo różniących się od siebie, przyczyniających się do pojawienia się patologii.

Głównymi czynnikami ryzyka, które mogą prowadzić do wyższych niż normalnie poziomów ciśnienia krwi, są wiek, nadwaga i zaburzenia równowagi hormonalnej. Codzienne spożywanie pokarmów o wysokiej zawartości soli jest jedną z głównych przyczyn, a w rzeczywistości, jak zobaczymy, osobom cierpiącym na nadciśnienie zawsze zaleca się ograniczenie spożycia soli, aby uniknąć pogorszenia stanu. W końcu, jak powiedzieliśmy, nadciśnienie, jeśli zostanie zaniedbane, może prowadzić do chorób sercowo-naczyniowych w ciągu kilku lat, więc naprawienie niektórych niezdrowych nawyków żywieniowych jest zdecydowanie niezbędne do kontrolowania wartości i przywracania dobrego samopoczucia. Ponadto duże ilości kawy i zmniejszone spożycie żywności zawierającej witaminę D mogą prowadzić do pierwotnego nadciśnienia.

Znajomość, to znaczy obecność w historii rodziny innych przypadków i czynników genetycznych, może odgrywać kluczową rolę w rozwoju chorób związanych z nadciśnieniem tętniczym, a także nadaktywnego współczulnego układu nerwowego. Stres, jak łatwo się domyślić,nie pomaga i stanowi obok siedzącego trybu życia jedną z najczęstszych przyczyn nadciśnienia.
Depresja wydaje się również znacząco wpływać na ciśnienie krwi, ale badania wciąż badają możliwe korelacje.

Nadciśnienie wtórne jest rzadką chorobą i obejmuje tylko 5-10% przypadków z nadciśnieniem. W przeciwieństwie do pierwotnego nadciśnienia, przyczyny wtórnego nadciśnienia są dokładne i związane z sytuacjami fizycznymi, chorobą osłabiającą narządy lub okolicznością.

Wśród przyczyn wtórnego nadciśnienia tętniczego są zatem niektóre choroby serca i poważne choroby nerek, takie jak przewlekła choroba nerek (CRD), kłębuszkowe zapalenie nerek (patologia zapalna wpływająca na nerki) i policystyczna choroba nerek, jedna z najczęstszych chorób genetycznych, która prowadzi do niewydolności nerek.

Normalne wartości zgodnie z wytycznymi USA

Normalne wartości zgodnie z wytycznymi USANowe wytyczne USA dotyczące nadciśnienia, opublikowane pod koniec 2017 r.w Journal of American College of Cardiology, ujawniły nowe i kilka ograniczeń, wywołując gorącą debatę w Europie.

Natomiast ciśnienie 120/80 mmHg.według amerykańskiego badania wyższą wartość należy zawsze uznać za nadciśnienie, eliminując recepturę przed nadciśnieniem. Wytyczne amerykańskie, w porównaniu z klasyfikacją europejską, są zatem bardziej rygorystyczne i podkreślają potrzebę zmniejszenia wartości ciśnienia dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego.

Celem autorów tego badania jest Ostrzeżenie opinii publicznej o szkodach, jakie może wyrządzić nadciśnienie. Celem jest zachęcenie populacji do zmiany stylu życia poprzez obniżenie poziomu ciśnienia krwi w celu poprawy samopoczucia fizycznego i zwiększenia oczekiwanej długości życia.

Ale nie tylko to, na początku 2017 r.podano również nowe wskazania do stosowania leków przeciw nadciśnieniu u osób w wieku powyżej 60 lat. Tacy pacjenci powinni rozpocząć leczenie farmakologiczne, gdy tylko ciśnienie skurczowe przekroczy 150 mmHg.były oczywiście różne opinie. Według renomowanych źródeł nie należy być zbyt agresywnym w stosowaniu farmakologicznym, ponieważ nie zawsze obniżenie ciśnienia prowadzi do oczekiwanych korzyści. Zamiast tego należy ocenić ogólny stan zdrowia i cechy pacjenta.

Badanie opublikowane w czasopiśmie naukowym Circulation, należącym do American Heart Association, wskazało również, że jeśli z jednej strony ciśnienie krwi spadnie poniżej 120 mmHg, ciśnienie krwi spadnie poniżej 120 mmHg.art. może przyczynić się do przedłużenia życia wielu osób, nadal będą występować komplikacje, takie jak omdlenia i inne objawy, które obniżają jakość życia pacjenta. Stowarzyszenie amerykańskich lekarzy rodzinnych AAFP postanowiło również nie brać udziału w badaniach i nie akceptować nowej klasyfikacji, wskazując palcami sposoby publikowania, nieprzestrzeganie terminów eksperymentów i czytanie danych zbyt sprzyjających celowi, który chciałeś osiągnąć.