W jaki sposób pomoże radom i powiernikom osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności? Dla osób, które już są chore, zapytaj przedstawicieli SHE, jest to ważny port docelowy. Twoim zadaniem jest reprezentowanie interesów osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności, doradzanie im, a także pytania, które należy zadać:

Jak uporządkują pracownicy i pracownicy ze swoją chorobą? Potrzebujesz lub chcesz skontaktować się z grupami samopomocy? Czy z cukrzycą może żyć dobrze, czy też wspierają w kontynuowaniu terapii? Rebecca Hellwege, odpowiedzialna za głównego przedstawiciela SHE w Stowarzyszeniu Zawodowym Służby Zdrowia i Opieki Społecznej (BGW), wie, jak pomóc wyglądać: „Możemy stworzyć pokoje ze słońcem – dla tych, którzy w spokoju jej strzykawki do insuliny chcą.

może w rozmowach z kolegami i współpracownikami oraz wsparciem pracodawcy i o zagrożeniach oświecić. Ważne jest również, aby znaleźć indywidualne rozwiązania, jeśli: z. Jako miejsce pracy dostosowane do potrzeb. Należy wyjaśnić, czy i jakie ograniczenia istnieją, aby być jeśli ktoś w terenie jest i musi podróżować samochodem, to czy może być potrzebne zaświadczenie lekarskie, aby sprawdzić, czy te czynności są nadal praktykowane.

Miejsce pracy dostosowane do potrzeb

W razie potrzeby. potrzeby miejsca pracy dostosowane. ”Więc pracownicy otwarcie z umową na chorobę mogą, aby byli uprawnieni do ochrony w roszczeniu Take to can, jest z punktu widzenia Hellweg początkowo wymagane ponowne przemyślenie operacji: „Tylko wtedy, gdy kultura firmy jest naprawdę jest człowiekiem, czy integracja może mieć miejsce naprawdę. ”

Centralnym punktem w tym kontekście jest obecnie zastosowanie osób poważnie upośledzonych. Tutaj sami mogą cierpieć z powodu lekarzy medycyny pracy, przedstawicieli ciężko upośledzonych, ale także przez rady zakładowe. Wiedzą one na przykład, że stopień ciężkiej zmiany niepełnosprawności może: 30% w strzykawce z insuliną w dniu 50%, jeśli dziennie potrzebujesz czterokrotnego oprysku.

Doświadczone rady dobrze widzą swoje zadanie w firmie lekarza o działaniach i obowiązkach zainteresowanych stron, aby wyjaśnić. Ponieważ: Wiele szczepów lekarzy w tym kontekście nie jest znane. Tutaj musi być znalezione optymalne rozwiązanie dla każdego indywidualnego przypadku. Może to w pierwszej kolejności zmienić sposób działania lub w ostateczności zmiana zawodu. Niebezpieczna może być cukrzyca, szczególnie dla monterów rusztowań, dekarzy, ale także dla robotników asfaltowych ze względu na upał.

Ponieważ na głębokości i drogi nic więcej bez maszyn nie idzie, słaba widoczność może być śmiertelna, zwłaszcza dla innych osób na placu budowy. Albo kierowanie pojazdami, które przynoszą ludzie na budowę. Doświadczenia osób dotkniętych chorobą pokazują: wielu ukrywa chorobę strachu, przyzwolenie na przegraną. W niektórych firmach, takich jak firma budowlana Frauenrath, zawarto zatem umowę zakładową, która przewiduje, że w innym przypadku nieobowiązkowe badania profilaktyczne są przeprowadzane co dwa lata. Trzeba również poważnie upośledzić i nie ma nadgodzin do zrobienia, powinna zapłacić rada.

Ponieważ „na budowie” jest kilka alternatyw dla ciężkiej pracy fizycznej, to czy z punktu widzenia osób poszkodowanych czasami nawet pomogłoby, a przedsiębiorstwa, zwłaszcza brygadziści, przed umieszczeniem limitów obciążenia swoich kolegów wiedzą, i że w ich ocenie ryzyka na konto . Oznacza to, że praca powinna odpowiednio rozkładać zdolności zdrowotne np. Na około 30 stopni.

Co powoduje choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, dla pracodawcy?

„Pracodawcy wiedzą teraz, że warto, jest z tematami choroby i niepełnosprawności do czynienia” – mówi Petra Winkelmann, kierownik działu kompetencji Uczestnictwo zawodowe i integracja zawodowa Rehadat w Instytucie Gospodarki Niemieckiej w Kolonii. Ważne powody: niedobór wykwalifikowanych pracowników, często nieudane poszukiwanie stażystów, zwłaszcza w małych firmach i rzemiośle, a także zmiany demograficzne.

W końcu, zdaniem eksperta, Niemcy mają jedną z najwyższych średnich wieku wśród pracowników w globalnym porównaniu, wynoszącą około 45 lat. Starzejąca się siła robocza niesie to ze sobą częściej niż osoby niepełnosprawne lub chore, jak w życiu zawodowym. „Takich grup nie można wykluczyć – przede wszystkim, nie na tle inkluzji, jednym z omawianych tematów na skalę międzynarodową, a także w gospodarce” – wyjaśnia Petra Winkelmann.

Aby aktorom zawodowym bliżej przybliżyć, ponieważ z chorobami przewlekłymi i niepełnosprawnościami powinni sobie radzić i wpłynęli na udział w pracy, jest Instytut Gospodarki Niemieckiej od 25 lat z Rehadat (www.rehadat.de) kompleksowy system informacyjny dla utylizacja. W portalach i bazach danych prezentowane są wolne od barier miejsca pracy i pomoc techniczna, wymieniane są możliwości finansowania oraz wiele innych informacji. Na wyjściu nr 5 z serii wiedzy Rehadat będzie poradnik dotyczący cukrzycy w pracy (nie jestem z cukru! Jak wygląda profesjonalny udział osób z cukrzycą). Seria wiedzy dla firm, która zawiera realistyczną ocenę wpływu na życie zawodowe i zawiera wskazówki dotyczące projektowania pracy. Miło by było z punktu widzenia Petry Winkelmann, gdyby przedstawiciele SHE i lekarze firmy ściśle ze sobą współpracowali i jest wspólne dla pytania opieki: , jeśli ktoś z powodu przewlekłej choroby, takiej jak cukrzyca, jego praca nie bardziej niż wcześniej może ?

Co musimy zmienić

Coraz więcej narzędzi sprawia, że ​​jest to możliwe, czyli diabetyk i diabetyk w życiu zawodowym, czuć się bezpiecznie i komfortowo – a więc czy mniej przestojów powinno dawać to, co dla pracodawcy jest drogie. Zapytaj więc producentów, na przykład z jednej strony, że pacjenci często cierpią na suchą, swędzącą skórę lub z powodu uszkodzenia nerwów (polineuropatia jako choroba wtórna) pod wrażliwymi, mrowiącymi i bolącymi stopami.

Dlatego na przykład specjalista od obuwia ochronnego Elten opracowuje obecnie model ochrony stóp w klasie bezpieczeństwa S3 specjalnie dla diabetyków we współpracy z ekspertami, takimi jak ostatni budowniczy, producenci czapek, specjaliści ortopedyczni i producenci materiałów podszewkowych. Ma bardzo szeroką i wysoką czapkę z materiału kompozytowego, a także wydłuża długość buta, aż do uderzenia w palec, a tym samym ryzyka urazu, którego należy uniknąć.

Trzon i jego krawędzie są również miękko wyściełane, aby chronić przed punktami nacisku; sznurowanie leży na szczególnie grubej, ochronnej patce i umożliwia indywidualne dopasowanie do stopy. Ponieważ stopy cukrzycowe potrzebują suchej stopy klimatycznej, aby bakterie i grzyby nie rozmnażały się i nie opóźniały gojenia się ran, odprowadzały wilgoć z buta wewnętrznego na zewnątrz, a pozycja ze srebrnymi nićmi działa przeciwbakteryjnie. Skarpetki i pończochy ze srebrnymi włóknami mogą dodatkowo pomóc diabetykom, a ich wrażliwe stopy oszczędzić, ponieważ mają działanie samo dezynfekujące i niszczą bakterie.