Ból ucha, zwany także otalgią, zwykle objawia się jako silny ból ucha. Chociaż istnieje kilka leków, które mogą skutecznie przeciwdziałać tej patologii, naturalne środki zaradcze mogą pomóc złagodzić bolesne objawy bólu ucha. Naturalne środki zaradcze okazują się bardzo przydatne w utrzymywaniu tego rodzaju zaburzeń pod kontrolą, ale uważaj, aby nie lekceważyć sytuacji o szczególnym nasileniu. Zawsze lepiej unikać niepotrzebnego ryzyka i przystąpić do badania lekarskiego, które wyklucza najbardziej agresywne formy tej patologii. Jeśli tak, bez wątpienia będziesz mieć kilka bardzo interesujących naturalnych rozwiązań w leczeniu bólu ucha bez konieczności uciekania się do stosowania leków.

Definicja „ból ucha”: otalgia, otodynia i zapalenie ucha

Definicja ból ucha otalgia, otodynia i zapalenie uchaRóżne możliwe przyczyny tego problemu, a także możliwe formy, z którymi się pojawia. Ponadto, różne możliwe poziomy nasilenia, które idą pod nazwą otalgia, otodynia, aw ciężkich przypadkach zapalenie ucha. Istnieje dodatkowy przypadek, w którym masz do czynienia z jedną z „klasycznych” chorób, świnką lub powszechnie nazywaną „świnką”.

Przyczyny i objawy bólu ucha

Zawsze mając na uwadze, że w niektórych przypadkach ból nie jest bezpośrednio związany z aparatem słuchowym, ale można go przypisać na przykład do jamy ustnej lub nosa, zobaczmy, jakie są główne przyczyny bólu ucha:

  • Zespoły chłodzenia;
  • Powiększenie migdałków;
  • Zakażenie ucha wewnętrznego;
  • Patologie jamy ustnej i gardła z odruchowym bólem ucha;
  • Zaburzenia zębów i / lub dziąseł;
  • Choroby egzantematyczne;
  • Nieprawidłowe połączenie żuchwy;
  • Zapalenie nerwu trójdzielnego.

Naturalne środki na ból ucha

Naturalne środki na ból uchaNaturalne środki dostępne dla osób cierpiących na ból ucha to w zasadzie trzy: oliwa z oliwek, czosnek i cebula. W większości przypadków zostaną dodane ciepło, prawdziwe lekarstwo, aby szybko odeprzeć irytujący i bolesny problem. Uważaj jednak, jak we wszystkich przypadkach,aby nie przesadzić: mówimy o lekkim upale, rzędu 30-35 stopni.

Oliwa

Spośród trzech proponowanych kluczową rolę odgrywa bez wątpienia oliwa z oliwek. Ogrzewany tylko na małym ogniu, powinien być ciepły i nie wrzący, zostanie nałożony bawełnianym wacikiem lub bezpośrednio kroplami bezpośrednio w uchu. Uważaj jednak, aby nie umieszczać kropli ani nie przesuwać różdżki zbyt daleko do przodu: aplikacja zostanie przeprowadzona w obszarze tuż za małżowiną uszną, aby uniknąć niebezpiecznych i bolesnych obrażeń.

Alternatywnie można podgrzać, jak powiedział olej i zastosować go z watą zwilżoną, aby umieścić bezpośrednio na bolącym uchu i przymocować ciepłą gazą. Jeśli to możliwe, zabandażuj szalikiem lub wełnianą chustką, aby zaizolować część i utrzymać dobrą temperaturę. Z tej bazy można zacząć uzupełniać go z dwóch innych naturalnych środków, już widział w pracy w przypadku bólu zęba, trądzik i w odniesieniu do leczenia owrzodzenia.

Czosnek

Uzupełnij uspokajające działanie oliwy z oliwek, przeciwdziałając możliwym stanom zapalnym. Są to właściwości, które czosnek może zagwarantować w przypadku bólu ucha. Najpierw musisz oczyścić głowę, dobrze ją zmiażdżyć i pozostawić w gorącej oliwie z oliwek na około piętnaście minut. Po odfiltrowaniu wciąż obecnych kawałków płyn jest nadal ciepły (w przeciwnym razie będziesz musiał go lekko podgrzać), nałóż go zgodnie z powyższymi metodami, za pomocą bawełnianego wacika nasączonego lub z bawełną.

Cebula

Replikowany reżim jest również z posiekaną cebulą, którą można trzymać w infuzji w łyżce oliwy z oliwek lub podgrzać i owinąć w gazę, aby umieścić nad uchem. Dzięki zawartemu w nich siarczkowi allidu cebula jest w stanie zapewnić działanie przeciwzapalne i drenujące.

Zapobieganie bólowi ucha i codzienna praktyka

Zapobieganie bólowi ucha i codzienna praktykaNiektóre niewłaściwe zachowania mogą sprawić, że twoje uszy będą bardziej wrażliwe na ataki zewnętrzne. Najbardziej banalną, ale często niedocenianą praktyką jest niewłaściwe suszenie ucha po kąpieli lub prysznicu. Nadmierna wilgotność może powodować zespół chłodzenia lub infekcję, w ciężkich przypadkach punkt wyjścia dla niebezpiecznego zapalenia ucha środkowego.

Ludzki aparat słuchowy jest skuteczny, ale równie delikatny w porównaniu z możliwym urazem lub ingerencjami zewnętrznymi. Odniesienie w tym przypadku jest użycie trochę zrozumiał z wacików: uniknąć całkowicie przeniknąć z różdżką wewnątrz ucha, ryzykujesz nie tylko lekkie obrażenia, ale w najgorszym przypadku nawet przebicie ściany błony bębenkowej.